poniedziałek, 13 października 2014

[17] Krótki referat o mieście parkami stojącym.

Nie będę tym razem dużo pisać, bo to tylko 2 dni. Za to najbardziej jesienne, jakie tylko mogłam sobie wymarzyć. Autostopem do Łodzi, a tam kolorowe liście, pachnące parki, piękne murale, szwędanie się do woli i bez poczucia, że goni mnie czas. Czas miałam absolutnie na wszystko. No i cudny Festiwal Światła na deser. Dzisiaj stawiam na fotorelację, jednak nie mogę zapomnieć o kilku rzeczach zdecydowanie wartych wspomnienia.
1. Ponownie sprawdziło się, że czasem lepiej trochę pobłądzić i poczekać chwilę dłużej na okazję – u mnie w większości przypadków oznacza to, że kierowca będzie świetnym człowiekiem. Tym razem najpierw poznałyśmy z Kamą przesympatyczną kobietę, która podrzuciła nas na A1, nadrabiając kilometrów. Następnie kilka godzin w tirze z Piotrkiem (o koszmarny korek za Częstochową), od którego dostałyśmy odblaskową kamizelkę („żeby was coś nie trzasnęło na drodze”), mapę Finlandii i propozycję kilkudniowego wyjazdu w trasę do tejże (traktujcie to jako mały spoiler :) ). Kolejny kierowca został wylosowany na CB radiu spośród tłumu chętnych, odjeżdżających z Portu Radomsko. Trójka Wspaniałych – tak określiłabym tę drogę.
2. Służba Autostrad wcale nie jest taką znów bandą ignorujących leniwców. Przekonałyśmy się o tym, gdy po przejściu blisko 4 km wzdłuż A1, będąc 500 m od stacji benzynowej, na którą zmierzałyśmy, zatrzymał się przy nas biały samochód, a ze środka wyjrzał groźnie wyglądający facet, pytając ostro co tu robimy. Kama zbladła i zaniemówiła, a mi z kolei włączył się totalny słowotok. Facet na szczęście nabrał się na nasze urocze uśmiechy i błagalny wzrok i kazał szybko iść na tę nieszczęsną stację. Jak na ironię – gdy musiałam przebiegać w poprzek autostrady w Chorwacji czy iść tunelem w Czarnogórze, nie znalazła się żadna służba, która by mnie stamtąd zgarnęła.
3. Nie taka Łódź straszna jak ją malują! (choć malują akurat bardzo ładnie)
4. …chociaż po jej ulicach nocą snują się transwestyci, którzy czasem potrzebują się upewnić, że ładnie wyglądają, pytając o to niewyspane i niebezpiecznie trzeźwe dziewczyny.
5. PKP umie być punktualne.
6. A bycie dzieckiem jest nadal super! :)


Pałac Poznańskich 


Off
 "Magda, masz zdjęcie ze starszym bratem!"

Szczęście x 3 :)
Kiedyś wrócę na dłużej.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza